Сигарети
Що потрібно знати про куріння
"Тютюн завдає шкоди тілу, руйнує розум, отуплює цілі нації".
(О. де Бальзак)
За статистикою в Україні курить більше половини дорослого населення в цілому, серед них палить більше 10% жінок. Також, за деякими дослідженнями, серед старшокласників у школах курить близько 53%. Внаслідок цього Україна займає перше місце в Європі за розповсюдженням тютюнопаління. Протягом 30 років курець викурює приблизно 20000 сигарет, або 160 кг тютюну, поглинаючи в середньому 800 г нікотину.
Нікотин є однією з найсильніших рослинних отрут. Але шкідливість куріння зумовлена не лише токсичним впливом нікотину на організм людини, а й інших отруйних речовин тютюнового диму, серед яких аміак, синильна кислота, чадний газ, а також радіоактивні елементи та канцерогенні речовини. Потрапляючи в кров, продукти горіння тютюну швидко розносяться по всьому організму, отруюючи його. Шкідливі речовини накопичуються в органах людини протягом років, їх кількість і згубний вплив збільшуються з кожною викуреною сигаретою, при цьому пошкоджуються нервова, серцево-судинна, травна, дихальна, ендокринна системи. Регулярне поглинання невеликих, не смертельних доз нікотину викликає звичку, пристрасть до куріння і є, свого роду, наркоманією.
Куріння є найпоширенішою звичкою у світі, часто провокує розвиток онкологічних хвороб, в першу чергу раку легенів, викликає появу хронічного обструктивного захворювання легень, виразкової хвороби, значно підвищує ризик виникнення інфаркту міокарда. Особи, що мають цю шкідливу звичку, в 10 разів частіше хворіють на виразкову хворобу, в 13 разів на стенокардію, в 10-12 разів на інфаркт міокарда, а на рак легень в двадцять разів частіше. Паління, за даними ВООЗ, є причиною понад 5 мільйонів смертей щорічно, в тому числі і близько 120 тис. українців. Згідно статистики, яку надає Комітет експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі 90% смертей від раку легень, 75% смертей від хронічних захворювань легень, 25% випадків смертей від ішемічної хвороби серця пов’язані з курінням. Зі 100 випадків захворювання на туберкульоз легень 95 припадає на курців. Курець живе на 6-8 років менше, ніж його ровесник, який не курить, в середньому кожна сигарета скорочує тривалість життя на 6 - 10 хвилин. Чим довше людина курить, тим більше у неї шансів померти від пов’язаних з цією звичкою захворювань.
Коментарі
Дописати коментар