Алкоголь

Що потрібно знати про алкоголь

Алкоголь не рятує від депресії

Тверезники та алкоголіки мають приблизно однакові шанси розвинути депресію — 70% та 80% відповідно. А люди, що п’ють келих вина щодня, мають найнижчі шанси. Але люди часто не п’ють вимушено: через хронічні хвороби чи брак грошей, тож можуть впасти в депресію не через нестачу етилового спирту в крові, а через свою життєву ситуацію та брак спілкування з друзями в шинку. Важливо розрізняти причини та наслідки.


“Вміти пити” погано

Якщо ви п’єте, і не п’янієте, значить, ваші ферменти алкогольдегідрогенази вправно руйнують алкоголь. Тим часом людина продовжує пити, бо не відчуває сп’яніння і гадає, що все під контролем. Але спирт в печінці стає оцтовим альдегідом — сполукою також токсичною для організму. І руйнувати його мають уже інші ферменти, які можуть діяти повільно. Краще “не вміти пити”, тобто мати малоефективні алкогольдегідрогенази і рано спинятися.


Мозок жінок та чоловіків реагує на алкоголь по-різному

У жінок, що страждають на алкоголізм, в мозкові суттєві збільшені ділянки, що відповідають за задоволення та заохочення поведінки. А в чоловіків навпаки. При цьому алкоголь в чоловіків викликає вдвічі більший викид дофаміну (медіатору, що бере участь в заохоченні), ніж в жінок. Цим нині пояснюють більшу поширеність алкоголізму серед чоловіків. 


Малюнок з плям від вина


Корисний вплив алкоголю

Після споживання алкоголь концентрується у мозку (концентрація етилового спирту у мозку виходить у 1,75 разів більша, ніж у крові). Після концентрації, алкоголь чинить на мозок наступну дію:

  • Зменшує збудженість нервових клітин — заспокійлива дія.

  • Покращує настрій, викликає стан ейфорії.

Отож, під впливом алкоголю людина розслабляється, хоче веселитись. Це і є основною причиною вживання людьми алкогольних напоїв. Звісно, споживання алкоголю призводить до безлічі негативних наслідків, проте:

  • Невеликі порції алкоголю є доступним та поширеним засобом для зняття нервових перевантажень, втоми та скутості при спілкуванні.

 

  • Регулярні медичні дослідження стверджують, що помірні порції алкоголю мають позитивний вплив на діяльність серцево-судинної системи, попереджують старече слабоумство, імпотенцію, тощо.

Коментарі